Jaka jest różnica między rożkiem a kokonem niemowlęcym?
Jaka jest różnica między rożkiem a kokonem niemowlęcym?

Narodziny dziecka to ogromna zmiana. Młodzi rodzice często nie wiedzą, jakie elementy wyprawki są odpowiednie, a z których z kolei lepiej zrezygnować. Zdarza się również, że mają trudności z rozróżnieniem niektórych produktów, a co za tym idzie, także ich przeznaczenia. Czy wiesz, czym jest rożek, a czym kokon niemowlęcy i co lepiej wybrać?

Czym różni się rożek od kokonu niemowlęcego?

Na wstępie należy zaznaczyć, że oba te produkty zaliczane są do grona artykułów pościelowych dla dzieci. Zarówno rożek, jak i kokon niemowlęcy, służą przede wszystkim do zapewnienia noworodkowi komfortowego miejsca do wypoczynku lub snu. Często pomagają również w wyciszeniu i uspokojeniu dziecka. Mimo że ich zastosowanie jest podobne, można wskazać pomiędzy nimi kilka kluczowych różnic.

Zupełnie podstawową różnicą, która widoczna jest już na pierwszy rzut oka, jest oczywiście wygląd obu tych produktów. Rożek przypomina niewielki, kwadratowy kocyk lub kołderkę. Występuje on w różnych grubościach oraz materiałach, co pozwala dostosować go do pory roku, a także preferencji dziecka. Z kolei kokon niemowlęcy wygląda jak mały materacyk. Jego cechą charakterystyczną są jednak wysokie brzegi, które najczęściej posiadają wiązanie. Dzięki temu można swobodnie regulować jego wielkość.

Niemniej istotne jest przeznaczenie tych artykułów. Rożek świetnie sprawdza się do otulenia dziecka, usypiania oraz podczas noszenia go na rękach i karmienia. Maluch posiada wówczas ograniczone ruchy, co pozwala go uspokoić. Kokon sprawdzi się z kolei jako przenośne łóżeczko, które można umieścić niemal wszędzie (np. na kanapie, łóżku rodziców). Jego wysokie brzegi sprawiają bowiem, że dziecko jest odpowiednio zabezpieczone.

Wielu rodziców zastanawia się jednak, na który z tych produktów lepiej się zdecydować. Trudno wskazać tu jedną, właściwą decyzję, bowiem wiele zależy od potrzeb rodziców. Co więcej, rożek i kokon posiadają nieco inne przeznaczenie, dlatego najrozsądniej jest zainwestować w oba te produkty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.