Jak wybrać smoczek do karmienia butelką?
matki z dziećmi na rękach

Niektóre mamy nie chcą lub nie mogą karmić piersią. Niekiedy zaś problemy laktacyjne wymuszają uzupełnianie naturalnego pokarmu mlekiem modyfikowanym. W końcu też nastaje taki czas, w którym zwyczajnie dąży się do odstawienia piersi. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest sięgnięcie po odpowiednią butelkę. Niezbędny okaże się także smoczek. Warto jednak nieco bardziej pochylić się nad jego zakupem, gdyż wbrew pozorom ma on duże znaczenie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smoczek do butelki?

Na samym wstępie należy wskazać pierwsze i zupełnie podstawowe kryterium. Pamiętaj, że smoczek musi jak najbardziej przypominać brodawkę sutkową. Chodzi tu oczywiście o jego budowę. Nie jest bowiem tajemnicą, że im bardziej imitujemy naturę, tym lepiej dla malucha. Lepiej więc zrezygnować z wymyślnych kształtów smoczków, których jedyną zaletą jest atrakcyjny wygląd.

Zakup musi być oczywiście dostosowany do wieku dziecka. Do butelki dla niemowląt należy wybrać taki smoczek, który jak najbardziej utrudni ssanie. Trzeba mieć na uwadze, że w ten sposób wymusza się poprawny rozwój mięśni twarzy malucha. Oprócz tego umożliwia to zminimalizowanie ulewania. Dziecko może początkowo odczuwać irytację, jednak szybko przyzwyczai się do walki z oporem w smoczku.

Obecnie na rynku dostępne są smoczki lateksowe oraz silikonowe. W tym kontekście należy podkreślić, że nie ma tu złych i dobrych wyborów. Wersje wykonane z lateksu są nieco mniej wytrzymałe, a ponadto mogą mieć charakterystyczny zapach, który nie każdemu odpowiada. Silikonowe smoczki mają twardszą budowę, dlatego lepiej sprawdzą się w pierwszych miesiącach życia.

Na naszej stronie znajdziesz butelki, które są wyposażone w smoczki. Gwarantujemy bezpieczne materiały oraz najwyższą jakość wykonania w trosce o dobro Twojego malucha. Podpowiadamy, że każdy produkt posiada oznaczenie z rekomendacją wieku. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.