Jak przygotować dziecko do leżenia w śpiworku?
Jak przygotować dziecko do leżenia w śpiworku?

Każdy rodzic chce właściwie zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Nie jest jednak możliwe, aby czuwać przy dziecku całą dobę. Należy mieć zarazem na uwadze, że podczas snu maluch narażony jest na liczne niebezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak bezsennych nocy dla jego rodziców. Z pomocą przychodzi bowiem dziecięcy śpiworek.

Dlaczego warto stosować śpiworek do snu?

Na wstępie należy zaznaczyć, że maluchy mogą nieświadomie wyrządzić sobie krzywdę podczas snu. Mowa tu na przykład o przypadkowym zadrapaniu się lub zakryciu nosa i ust kołderką. Jak już zostało wspomniane, rodzice nie są w stanie czuwać nad dzieckiem całą noc, bowiem sami potrzebują wypoczynku.

Co istotne, śpiworek może być zarazem akcesorium do wózka spacerowego. Taki niepozorny gadżet chroni maluszka przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, które mogą negatywnie odbić się na jego zdrowiu. Wówczas dziecko zostaje szczelnie opatulone, przez co nie tylko jest mu ciepło, ale jednocześnie czuje się ono bezpieczniej.

W jaki sposób przyzwyczaić dziecko do śpiworka?

Należy mieć na uwadze, że nie każdy maluch dobrze zareaguje na śpiworek. To dla niego nowe doświadczenie, które niekoniecznie wzbudzi pozytywne emocje. Po nałożeniu śpiworka dziecko ma skrępowane ruchy, co często wywołuje gromkie niezadowolenie czy strach.

Podpowiadamy, że najrozsądniej jest wprowadzać śpiworek do codziennego użytku stopniowo. Cały proces warto rozłożyć na kilka dni, zaczynając od kilkuminutowych otuleń. Każdego dnia zwiększaj czas użytkowania śpiworka, aż maluch całkowicie się przyzwyczai. Pamiętaj, że jeżeli dziecko będzie reagowało płaczem, warto uspokajać je swoim głosem lub odciągnąć uwagę zabawką.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że niektóre maluchy nie mają problemów z użytkowaniem śpiworka. Wówczas nie jest konieczne stopniowe wprowadzanie go do codziennej rutyny. Uważnie obserwuj jednak reakcję malucha, aby nie zrazić go do tego przydatnego gadżetu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.