Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w łóżeczku?
ochraniacz na szczebelki do łóżeczka

Każdy rodzic chce stworzyć dla swojej nowo narodzonej pociechy jak najlepsze warunki. Niektórzy jednak zupełnie nieświadomie osiągają efekt odwrotny od zamierzonego, niekiedy nawet zagrażając bezpieczeństwu malucha. Wynika to najczęściej z niewiedzy oraz braku doświadczenia w opiece nad niemowlęciem. Dotyczy to w szczególności aranżacji łóżeczka.

Bezpieczny sen malucha, czyli jak powinno wyglądać dziecięce łóżeczko

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że kluczowy jest dobór odpowiednich artykułów pościelowych dla dziecka. Nie należy nadmiernie zapełniać łóżeczka małymi poduszkami, które powinny pełnić jedynie funkcję ozdobą za dnia. Kołderka nie może być zbyt duża czy puszysta, a najlepiej, aby w pierwszych miesiącach życia stosować tzw. kokon, który zabezpieczy dziecko. Przez pierwsze 2 lata życia najrozsądniej jest zrezygnować z poduszki.

Rodzice i krewni często obdarzają nowego członka rodziny różnorodnymi zabawkami. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że w łóżeczku nie mogą znajdować się żadne pluszaki. Jeżeli maluch łatwiej zasypia w towarzystwie swojego miękkiego przyjaciela, zadbaj o to, aby zabrać go od dziecka po zaśnięciu. Sen ze zbędnymi akcesoriami zwiększa bowiem ryzyko uduszenia.

Nie należy zapominać o odpowiednim ustawieniu mebla. Łóżeczko powinno znajdować się z dala od okien oraz wszelkich innych elementów, które mogą ułatwić dziecku wspinanie się. Zadbaj również o to, aby w pobliżu nie było żadnych potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, jak na przykład lampy, chwiejnego regału czy kosmetyków.

Aby zapewnić dziecku w pełni bezpieczny sen, warto zaopatrzyć się w ochraniacz do łóżeczka. Ten niepozorny produkt zmniejszy ryzyko bolesnego uderzenia się o szczebelki lub inne elementy mebla. Osłonięcie prześwitów stworzy także komfortową, delikatnie zaciemnioną przestrzeń dla dziecka, ułatwiając mu tym samym zasypianie.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości artykułów pościelowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.