Zabawki dziecięce idealne do spacerów w wózku
34.jpg

Spacery odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka. Przede wszystkim dostarczają one tlen oraz witaminę D, co wzmacnia odporność malucha. Ponadto dzięki nim najmłodsi mogą poznawać świat, a więc jest to dobry sposób rozrywki dla dzieci. Jednak każda pociecha może czasem być znudzona wyjściem, zwłaszcza kiedy na wyprawę wyrusza w wózku. W związku z tym warto wyposażyć się w odpowiednie zabawki. Jakie będą najlepsze?

Jakie zabawki do wózka dla wybrać?

Chcąc znaleźć zabawkę, która zainteresuje maluszka podczas spaceru, należy dostosować ją do wieku malucha. Najmłodsze dzieci z pewnością zwrócą uwagę na rzeczy wydające dźwięk, dlatego dobrym pomysłem będzie kupienie np. wibrującej przywieszki. Tego typu zabawka, pozwala również na trening chwytania. Może to być także przyjemna w dotyku pozytywka, której delikatna melodia uspokoi maluszka. Dobrym rozwiązaniem są też pałąki, z kilkoma zabawkami. Dzięki różnym kształtom, fakturom oraz wydawaniu dźwięku z pewnością zainteresują one najmłodszych. Z kolei nieco starsze dziecko ucieszy się z akcesoriów, które sprawią im lekką trudność. Jako przykład można wskazać m.in. kostkę sensoryczną. Bez względu na to, w jakim wieku jest pociecha, zawsze dobrym rozwiązaniem będzie pluszowy miś.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek do wózka?

Obecnie na rynku jest bardzo bogaty wybór zabawek do wózka. Kupując te odpowiednie, należy zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Te ze sztucznej tkaniny mogą podrażniać, a nawet uczulać delikatną skórę dziecka. Ponadto należy pamiętać o tym, że maluszki poznają świat wszystkimi zmysłami w tym smaku, więc nierzadko wkładają zabawkę do buźki. W związku z tym akcesoria do wózka nie mogą mieć małych, odpadających elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Warto mieć na uwadze, że najmłodsi szybko się nudzą, więc dobrze zmieniać maluszkowi zabawki, a na dłuższy spacer wziąć ze sobą parę akcesoriów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.