Rola zabawek w rozwoju niemowlęcia
20.jpg

Okres niemowlęctwa to okres pierwszych dwunastu miesięcy życia dziecka. W tym czasie rozwijają się u maluszka trzy główne zmysły: wzroku, słuchu oraz dotyku. Zabawki w jego otoczeniu powinny zatem nie tylko dostarczać mu rozrywki, lecz również pomagać wykształcać podstawowe odczucia. Powinny być przede wszystkim bezpieczne i posiadać odpowiedni certyfikat, świadczący o braku zawartości w ich składzie szkodliwych substancji. Warto postawić na zabawki z miękkich materiałów lub z bezpiecznego plastiku, nieodbarwiającego się pod wpływem śliny. Ponadto zabawki dla niemowlęcia powinno dobierać się w zależności od stadium jego rozwoju, inne bowiem przeznaczone będą dla dzieci do trzeciego miesiąca życia, inne dla niemowląt w wieku od trzech do sześciu miesięcy, a jeszcze inne dla maluszków w wieku od sześciu do dziewięciu miesięcy. Sprawdź, jakie.

Jakie zabawki wybierać dla dzieci do trzeciego miesiąca życia?

Zabawki dla maluszków, które nie skończyły jeszcze trzeciego miesiąca życia, powinny być przede wszystkim bardzo proste w budowie. Najlepiej sprawdzą się:

  • karuzele,
  • grzechotki,
  • gryzaki,
  • pozytywki.

W naszej ofercie znajdziesz atrakcyjne wizualnie, przyjazne dzieciom grzechotki, wyprodukowane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, a także proste grzechotki drewniane. Lekkie i poręczne, obszyte zostały tkaniną w pastelowych, przyjaznych dla dziecięcego oka kolorach. Proponowane przez nas grzechotki rozwijają u dzieci zmysł słuchu i wzroku, a także pozytywnie wpływają na koordynację ruchową, zachęcając dziecko do trenowania umiejętności chwytania. Pozbawione niebezpiecznych elementów, nasze grzechotki wydają delikatne, przyjemne dla uszu maluszka i rodziców dźwięki.

Równie atrakcyjne dla niemowląt są sensoryczne, miękkie gryzaki, rozbudzające zmysł organoleptyczny oraz czuciowy, a także pozytywnie wpływające na zdolności motoryczne dziecka. Co więcej, pięknie wykończone, przyjazne gryzaki przynoszą ulgę swędzącym i obolałym dziąsłom maluszka. W naszej ofercie znajdziesz gryzaki drewniane, gumowe, kauczukowe, silikonowe oraz elastyczne, a także gryzaki masujące ze szczoteczką. Dołączona do gryzaków szeleszcząca folia rozwija małą motorykę i aktywizuje zmysły maluszka, a kształt gryzaków ułatwia naukę chwytania.

Jakich zabawek potrzebuje niemowlę w wieku od trzech do sześciu miesięcy?

Kolejnym etapem rozwoju niemowlęcia jest wiek od trzech do sześciu miesięcy. Wówczas najlepszą formą zabawy będą różnego rodzaju aktywności na macie edukacyjnej, na której maluch może trenować obracanie się i machanie rękami, a także raczkowanie. Mata edukacyjna stymuluje rozwój dziecka, wpływając pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozbudzając równocześnie zmysły słuchu i dotyku.

W naszej ofercie oprócz mat edukacyjnych rodzice niemowląt znajdą również istotne dla rozwoju dziecka wielofunkcyjne maty z miękkiej pianki, zapewniające wygodne oraz bezpieczne podłoże do zabawy i rozwoju motoryki maluszka. Jest idealna do nauki raczkowania, a także również do zabawy i spokojnego wypoczynku. Zaprojektowana w spokojnych, stonowanych kolorach uspokaja najmłodszych. Maty są również niezwykle pomocne przy nauce przewracania się dziecka z pleców na brzuch, a także dobrze amortyzują ewentualne upadki w czasie nauki wstawania lub chodzenia.

Ciekawą propozycją dla najmłodszych będzie również miękka i lekka kostka sensoryczna, zachęcająca do raczkowania, a także posiadająca wiele ruchomych i szeleszczących aplikacji oraz wyposażona w lusterko.

W jakie zabawki warto się zaopatrzyć, gdy dziecko skończy sześć miesięcy?

Dziecko powyżej sześciu miesięcy staje się coraz bardziej samodzielne, co związane jest między innymi z pierwszymi próbami siadania, w związku z czym warto zaopatrzyć się już w pierwsze książeczki oraz sortery. Aby wzmocnić rozwój kreatywnego myślenia, rozwinąć wyobraźnię i jednocześnie wzmocnić zdolności manualne, sprezentuj swojemu maluszkowi oferowana przez nas organiczną ciastolinę. Naturalne oleje roślinne w niej zawarte sprawiają, że nasza ciastolina jest wyjątkowo miękka i łatwa w formowaniu. Nie wysusza i nie brudzi delikatnej skóry dłoni, a barwniki w niej zawarte są naturalne. Są nimi niebiesko-zielone algi, grzyby Blakeslea trispora, zielone i czerwone warzywa i owoce oraz brązowy cukier.

Na końcu warto wspomnieć, że uniwersalnymi zabawkami dla dziecka w każdym wieku są miękkie i puszyste… maskotki. Dają one maluchowi poczucie bezpieczeństwa i redukują stres, stając się jego prawdziwymi przyjaciółmi na dobre i na złe. Ulubiony pluszowy królik jak nikt inny pomoże zasnąć i przegnoi dziecięce smutki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.