Jakie butelki nadają się do karmienia małych dzieci?
16.jpg

Chociaż bardzo duża część mam decyduje się na karmienie piersią, wcześniej czy później, przychodzi moment, w którym niezbędnym okazuje się zakup butelki do karmienia dziecka. Bez względu na to, czy podaje się dziecku mleko odciągnięte od matki, czy też mleko modyfikowane, butelka okazuje się zwykle bardzo potrzebna. Może być pomocna w przypadku codziennego, regularnego karmienia, lecz także spełniać funkcję pomocniczą, na przykład w przypadku karmienia dziecka, gdy mama przebywa w pracy lub jest daleko. W ofercie sklepów z produktami dziecięcymi spotykamy się z bardzo dużym wyborem butelek, ze względu na wielkość, kształt, kolor, a także wiele innych udogodnień technicznych. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Rodzaje butelek

Butelki dziecięce różnią się przede wszystkim kształtem. W zależności od tego, czy dziecko potrafi już pić z butelki, czy też dopiero się uczy, inne kształty mogą się lepiej sprawdzić. Na rynku można spotkać butelki z wąską i szeroką szyjką, modele z zakrzywionym kształtem, który ułatwia podawanie płynów i eliminuje połykanie powietrza. Są także dostępne butelki z dziurką w środku, które ułatwiają chwytanie przez dziecko. Są one dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy niemowlak potrafi już samodzielnie pić.

Standardowo butelki dzieli się także, ze względu na materiał, z jakiego są zbudowane. W ofertach producentów można spotkać: butelki ze szkła, z poliwęglanu, z polipropylenu oraz silikonu. Bardzo istotne są także smoczki, w jakie są wyposażone butelki. Smoczki posiadają bowiem różne dziurki, są także wykonane z silikonu lub z kauczuku. Ciekawym rozwiązaniem są także smoczki „niekapki” i smoczki dynamiczne, które nieco zmieniają swój wygląd w trakcie ssania.

Na co warto zwrócić uwagę?

Każde dziecko jest inne, ma także inne potrzeby na różnych etapach rozwoju. Z tego powodu ta sama butelka do karmienia może sprawdzić się u pierwszego dziecka, a u drugiego w tej samej rodzinie już nie. Zatem, przy wyborze butelki, warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi predyspozycjami dziecka oraz potrzebami dostrzeganymi przez rodzica. Należy zadbać o to, aby butelka oraz smoczek będący jej wyposażeniem były dostosowane do wieku dziecka i dostosowane do podawanego mu pokarmu.

Warto także zaopatrzyć się w akcesoria ułatwiające sterylizacje butelki oraz jej przechowywanie. Warto zwrócić uwagę czy nakrętka butelki jest dobrze dopasowana. Praktyczną funkcją jest dostępny w niektórych butelkach czujnik ciepła oraz antypoślizgowa podstawa, która utrudnia przewracanie butelki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.