Sterylizacja i gotowanie
Decydując się na wprowadzenie smoczka do życia dziecka, nasi klienci zwykle wybierają smoczki kauczukowe. Ich higiena jest niezwykle ważna, a przy tym również trudna. Na początku należy zaznaczyć, że mycie smoczka pod bieżącą wodą to zdecydowanie za mało. Dzięki temu, że smoczki z kauczuku odlewane są w całości, są bezpieczne, a przy tym bardziej higieniczne niż te z innych tworzyw. Gotowanie jest formą sterylizacji, która nie wymaga dodatkowych sprzętów czy środków. Smoczek powinien spędzić we wrzątku około pięciu minut. Będzie to skuteczne, a dzięki brakowi plastikowych dodatków, które mogłyby się odkształcić lub wydzielić szkodliwe substancje, również bezpieczne.
Smoczek można też czyścić za pomocą sterylizatora parowego, UV lub sterylizacji chemicznej (wyparzenie smoczka na zimno za pomocą zanurzenia w roztworze sterylizującym). Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie podczas pobytu poza domem, na przykład na spacerze.
Akcesoria do smoczków
Prawdopodobnie każdy z nas idąc przez park, spotkał się z sytuacją, w której maluch, którego mijaliśmy, zgubił smoczek albo po prostu wyrzucił go z wózka. Sterylizacja w takim przypadku jest oczywiście kluczowa. Jednak warto zapewnić smoczkowi takie warunki, by tego typu sytuacje nie miały miejsca zbyt często. Dlatego oprócz stosowania zabezpieczeń, na przykład w postaci etui, polecamy również stosowanie zawieszek do smoczków. Mogą się one kojarzyć tylko jako element dekoracyjny, jednak dzięki ich zastosowaniu poprawimy również higienę smoczka. Na przykład zawieszka w formie przytulanki zwiększy prawdopodobieństwo, że smoczek nie wypadnie dziecku, ponieważ miś jest zdecydowanie większych rozmiarów, a bobas będzie chętnie go przytulał. Wiele zawieszek w naszej ofercie posiada klips, dzięki któremu możecie Państwo przypiąć smoczek do ubranka.