Dlaczego niemowlętom warto dawać gryzak?
18.jpg
Gryzak to jedna z pierwszych zabawek podawanych naszym pociechom. Może być wykonany z różnego rodzaju tworzyw, materiałów, a także przybierać różne kształty i rozmiary. Gryzaki często wyglądają jak zwykłe zabawki i na pierwszy rzut oka trudno jest odgadnąć, że są one przeznaczone do zagryzania. Jakie właściwości mają gryzaki i dlaczego warto je podawać niemowlętom?

Wspomaganie ząbkowania

Jak sama nazwa wskazuje, gryzaki służą do zagryzania i są niemalże niezbędne, kiedy nasze pociechy rozpoczynają okres ząbkowania. Pojawianie się pierwszych ząbków u niemowląt wywołuje wiele nieprzyjemnych i uciążliwych dolegliwości jak swędzenie dziąseł i ból. Towarzyszy temu płacz, marudzenie, ślinotok, problemy z zaśnięciem oraz wzmożona potrzeba czułości i przytulania naszego maleństwa. Według pediatrów zagryzanie gryzaków w okresie wyrastania pierwszych ząbków skutecznie łagodzi dyskomfort, a także stymuluje proces pojawiania się nowych ząbków u dziecka. Masaż dziąseł dziecka poprzez wkładanie gryzaka do buzi okazuje się często o wiele skuteczniejszym sposobem na przebrnięcie przez ząbkowanie niż środki farmakologiczne, jak specjalne żele przeciwbólowe czy czopki. Ponadto gryzaki wykonane są z naturalnych, nietoksycznych, ekologicznych i trwałych tworzyw, co eliminuje niebezpieczeństwo odgryzienia części gryzaka i zadławienia się przez dziecko, a także ryzyko wystąpienia alergii. Dodatkowe ukojenie w bólu przynoszą gryzaki przeznaczone do przechowywania w lodówce. Chłód zimnego gryzaka działa na zasadzie znieczulenia i skutecznie uśmierza ból w miejscu pojawiania się nowych ząbków.

Stymulacja sensoryczna

Gryzak to nie tylko nieoceniony pomocnik w okresie ząbkowania dziecka. To również zabawka, która staje się ulubieńcem każdego malucha. Gryzaki w zależności od materiałów, z jakich zostały wykonane, mogą przybierać różnego rodzaju formy, kolory i kształty. W naszym sklepie oferujemy różnych rozmiarów gryzaki w kształcie sympatycznych zwierzątek, dinozaurów, piłeczek czy koralików, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania zabawki do upodobań naszych pociech. Wyjątkowe kształty gryzaków wpływają pozytywnie na stymulację sensoryczną dziecka, przez co może ono ćwiczyć prawidłowy chwyt, pracę rączek i rozwijać wrażenia dotykowe. We wnętrzu niektórych gryzaków znajduje się mała grzechotka, która dodatkowo stymuluje zmysł słuchu. Dużą zaletą gryzaków znajdujących się w naszej ofercie jest również brak głębokich szczelin, dzięki czemu można je łatwo utrzymać w czystości i używać podczas kąpieli. Ergonomiczny kształt gryzaków pozwala maluszkom na gryzienie ich według własnych potrzeb, a oryginalna forma zachęca do zabawy, wzbudza zainteresowanie oraz sprzyja rozwojowi naszych najmłodszych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.