Dlaczego małe dzieci lubią maskotki?
8.jpg

W pokoju każdego dziecka możemy znaleźć dużo różnych maskotek oraz innych zabawek. Ciężko znaleźć malucha, który nie lubi bawić się przytulankami, nie ma ich na półce czy też nie zasypia z nimi co noc. Maskotki są bardzo uniwersalne, ponieważ zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki znajdzie się na nie miejsce. Służą one nie tylko do zabawy, ale także dają dziecku poczucie ciepła oraz bezpieczeństwa. Jakie inne cechy sprawiają, że dzieci uwielbiają maskotki?

Maskotka – do zabawy i do przytulania

Maskotki są bardzo uniwersalnymi zabawkami dla dzieci. Z racji tego, iż są one miękkie i bezpieczne, stanowią jedną z pierwszych zabawek, jaka pojawia się w łóżeczku noworodka i zostaje z nim przez kolejne lata. Dzieci bardzo lubią maskotki głównie ze względu na ich przyjazny wygląd oraz fakturę. Mogą się z nimi bawić, przytulać je, spać z nimi, a nawet podróżować. To maskotka staje się często pierwszą, ulubioną zabawką, bez której dziecku ciężko jest zasnąć. Dodatkowo maskotki sprawiają, iż dziecko czuje się w pokoju bezpiecznie oraz przytulnie, szczególnie jeżeli rodzice śpią w innym pomieszczeniu. Żadna plastikowa lalka czy też samochód nie może dać dziecku tyle ciepła i radości, co miękka, pluszowa zabawka.

Maskotka dopasowana do zainteresowań

Dzieci lubią maskotki również ze względu na fakt, iż mogą one dostosować typ maskotki do charakteru czy też zainteresowań. Zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki znajdzie się miejsce na maskotki. Mogą one przybierać różny kształt – od zwierzątek, aż po postacie z ulubionych bajek. Dlatego też stanowią nie tylko dekorację, ale także mogą towarzyszyć dziecku podczas pobytu w żłobku, przedszkolu czy też na spacerze. Maskotki są także bardzo trwałe, ponieważ wytrzymują ciągnięcie, upadki czy też duże zabrudzenia. Dzięki temu jeden pluszak może służyć dziecku jako zabawka nawet przez kilka lat. Warto także wspomnieć, iż coraz więcej maskotek wyposażonych jest w funkcję dźwiękową lub ma wgraną melodyjkę, co dodatkowo sprawia dziecku dużo radości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.