Co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej pierwszoklasisty ?
32.jpg
Początek roku szkolnego to stresujący moment nie tylko dla pierwszoklasisty, ale również dla jego rodziców. Dlatego należy dobrze się do niego przygotować. A jednym z kluczowych elementów przygotowana jest zadbanie o wyprawkę szkolną. Czyli o…

Plecak

Albo tornister. Niezbyt duży, ale pojemny i wyposażony w przegródki. Ale najważniejsze części to usztywnienie na plecach i paski, dzięki którym plecak będzie wygodny do noszenia. Jeśli chodzi o kolor i wzór, dajmy dziecku szereg opcji do wyboru.

Piórnik

Kolejny element wyprawki szkolnej pierwszoklasisty to piórnik, którego kolor i wzór również musi spodobać się dziecku. A w piórniku długopisy, ołówki, gumka i temperówka, kredki, nożyczki, klej w sztyfcie, linijka i ekierka.

Podręczniki

Jeśli jest to możliwe, kupmy używane. Zaoszczędzimy, a dziecko nic w ten sposób nie traci. Jakie by jednak nie były, dokupmy do nich ochronne okładki.

Zeszyty

W linie i w kratkę. Tutaj znów zdajmy się na gust naszego pierwszoklasisty. Niech wybierze zeszyty z takimi okładkami, jakie podobają mu się najbardziej. Na przykład z bohaterami ulubionych kreskówek.

Przybory plastyczne

Pierwszoklasiści chodzą na plastykę, potrzebują więc farb i kredek świecowych, a także bloku rysunkowego i teczki na swoje prace. Mogą się przydać również inne rzeczy, ale o tym poinformuje nas wychowawca.

Pudełko na śniadanie

Chyba nikt nie chce, żeby pierwszoklasista żywił się w szkole batonikami. Dlatego kupmy naszemu dziecko pojemnik na kanapki. Także w ulubionym kolorze i z fajnym wzorem.

Buty na zmianę

W różnych szkołach obowiązywać może różny typ obuwia, więc najpierw zdobądźmy tę informację. Jakie by jednak nie miały być buty na zmianę, na pewno przyda się na nie worek wybrany przez dziecko.

Strój gimnastyczny

Tutaj również warto najpierw dowiedzieć się, jakie są wytyczne. Najczęściej będą to białe koszulki, ciemne spodenki i sportowe obuwie na białej podeszwie.

Strój galowy

Na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, a także na różne gale i akademie, potrzebny będzie elegancki strój. Znów warto poznać szkolne reguły, ale zwykle będą to białe koszule, ciemne spodnie lub spódnica i ciemne buty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.